Podróżowanie jesienią: Porady dotyczące planowania z wyprzedzeniemCzy wiesz, co przysłowie o jesiennych liściach ma wspólnego z Twoją kolejną podróżą? Otóż wszystko!!! Jeśli jesteś zapalonym podróżnikiem i myślisz o planowaniu wakacji w nadchodzącym sezonie jesiennym, trafiłeś we właściwe miejsce. Ponieważ większość ludzi preferuje letnie wakacje nad każdą inną porą roku, znalezienie tej idealnej ucieczki jesienią może być wyzwaniem. Jednak istnieje tak wiele korzyści z podróżowania jesienią, że czuje się, jakby była stworzona dla podróżników takich jak my. Jeśli chcesz skorzystać ze wszystkich najlepszych rzeczy związanych z podróżowaniem w tym pięknym sezonie, czytaj dalej nasz artykuł.

Planuj z wyprzedzeniem

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, gdy planujesz podróż w sezonie jesiennym, jest danie sobie wystarczająco dużo czasu na zaplanowanie wszystkiego. W ten sposób wyeliminowana zostanie dodatkowa presja związana z koniecznością rezerwacji hoteli i lotów w ostatniej chwili. Jeśli zaczniesz planować swoją podróż na wiosnę, powinieneś mieć wystarczająco szerokie okno możliwości, aby być w stanie znaleźć najlepsze oferty na hotele i loty bez konieczności pośpiechu w ostatniej chwili. 

  • Jesień to zdecydowanie sezon, który jest mocno związany ze zmieniającymi się krajobrazami. W zależności od tego, gdzie podróżujesz, bądź przygotowany na zobaczenie bardzo żywej palety pięknych jesiennych kolorów.
  • Zmieniające się kolory liści są jedną z najbardziej spektakularnych rzeczy o jesieni. Jeśli chcesz w pełni skorzystać ze zmieniających się krajobrazów, powinieneś zaplanować swoją podróż wokół sezonu zmiany liści.

Najlepszym czasem na to jest właściwie druga połowa września, ponieważ liście zmieniają kolor znacznie szybciej w pierwszej części miesiąca. Jeśli chcesz być świadkiem jeszcze bardziej spektakularnego pokazu kolorów jesiennych, powinieneś wybrać się do Kanady, Vermont, New Hampshire lub Maine. Są to stany, w których zobaczysz najbardziej żywe liście w sezonie jesiennym. Należy również pamiętać, że niektóre drzewa zrzucają liście i kwiaty w różnym czasie, więc powinieneś zbadać konkretne drzewa w wybranym miejscu, aby zobaczyć, kiedy będą one najbardziej kolorowe.

Ciesz się jesiennym jedzeniem i kulturą

Czym jest podróż bez próbowania lokalnej kuchni i poznawania lokalnej kultury? Jeśli chcesz przenieść swoją podróż na wyższy poziom, powinieneś zdecydowanie zrobić trochę badań na temat jedzenia i kultury miejsca, które odwiedzasz w sezonie jesiennym. Powinieneś także pamiętać, że jesień to czas na festyny dożynkowe, zwłaszcza na obszarach wiejskich. Będziesz miał okazję cieszyć się tradycyjnym jedzeniem i napojami, a także unikalnymi tradycjami i działaniami. A ponieważ jesień to również czas zbiorów, możesz również odwiedzić lokalne gospodarstwa rolne, aby cieszyć się świeżymi owocami i warzywami, które zostały zebrane niedawno. Co jest lepszego niż delektowanie się świeżym jabłkiem zerwanym prosto z drzewa? Możesz również uczestniczyć w festiwalach i imprezach dożynkowych, dzięki czemu możesz cieszyć się świeżymi produktami i napojami plus kilkoma zabawami. Jeśli chcesz doświadczyć smaku sezonu jesiennego, powinieneś zjeść kilka typowych potraw tego sezonu, takich jak jabłka, dynie i inne specjały.