Jak w naturalny sposób pozbyć się mszyc?Mszyce to jedne z najbardziej niszczycielskich i dokuczliwych szkodników ogrodowych. Uwielbiają żerować na świeżych pędach i liściach niemal wszystkich roślin. Ich obecność jest łatwa do zauważenia, ponieważ podczas żerowania wydzielają lepką substancję zwaną spadzią. Spadzia sprzyja rozwojowi grzyba pleśniowego, który pokrywa liście i pędy czarną warstwą. Jakby tego było mało, mszyce podczas żerowania przenoszą również wirusy z rośliny na roślinę. Te małe, zielonkawoszare owady są całkiem nieszkodliwe, ale w dużej liczbie mogą być bardzo szkodliwe dla roślin. Jeśli zauważysz plagę mszyc na swoich roślinach lub ich łodygach, przeczytaj ten artykuł, aby dowiedzieć się, jak w szybki i łatwy sposób naturalnie pozbyć się mszyc.

Jak pozbyć się mszyc?

Należy zacząć od zidentyfikowania rodzaju mszyc, które atakują rośliny. Choć istnieje wiele gatunków mszyc, można je podzielić na dwa rodzaje:

  • Mszyce korzeniowe, znane także jako mszyca korzeniowa, wesz korzeniowa lub mszyca korzeniowa, to małe, bezskrzydłe owady, które żyją na korzeniach roślin. Mszyce korzeniowe odżywiają się korzeniami roślin w celu pozyskania składników odżywczych i wydzielają substancję zwaną spadzią, która sprzyja rozwojowi mączniaka, powodując czernienie liści i pędów.

  • Mszyca łodygowa, znana również jako mszyca łodygowa lub mszyca winorośli, to mały, zielonkawoszary owad żerujący na łodygach i liściach roślin. Podczas żerowania mszyce łodygowe wydzielają lepką substancję zwaną spadzią, która sprzyja rozwojowi mączniaka, powodując czernienie liści i pędów.

Połączenie poniższych technik pomoże Ci pozbyć się mszyc w naturalny sposób i utrzymać je z dala od roślin.

  • Usuń chwasty: Mszyce uwielbiają żyć na chwastach, dlatego pierwszą rzeczą, jaką możesz zrobić, jest usunięcie chwastów z ogrodu. Chwasty są nie tylko źródłem mszyc, ale także żywicielem wielu innych szkodników i chorób. Chwasty mogą więc być bardzo szkodliwe dla roślin.

  • Unikaj nadmiernego podlewania: Zbyt obfite podlewanie roślin może spowodować kilka problemów, a jednym z nich jest przyciąganie mszyc.

  • Stosuj naturalne środki owadobójcze: Możesz użyć oleju neem lub oleju czosnkowego jako naturalnych środków owadobójczych, aby pozbyć się mszyc.

Systematyczność jest najważniejsza

Mszyce to jedne z najbardziej niszczycielskich i dokuczliwych szkodników ogrodowych. Uwielbiają żerować na świeżych pędach i liściach prawie wszystkich roślin. Ich obecność jest łatwa do zauważenia, ponieważ podczas żerowania wydzielają lepką substancję zwaną spadzią. Spadź sprzyja rozwojowi grzyba pleśniowego, który pokrywa liście i pędy czarną warstwą. Jakby tego było mało, mszyce podczas żerowania przenoszą również wirusy z rośliny na roślinę. Te małe, zielonkawoszare owady są całkiem nieszkodliwe, ale w dużej liczbie mogą być bardzo szkodliwe dla roślin. Jeśli zauważysz plagę mszyc na swoich roślinach lub ich łodygach, przeczytaj ten artykuł, aby dowiedzieć się, jak w szybki i łatwy sposób naturalnie pozbyć się mszyc.