Giełda kryptowalut: Przewodnik dla początkujących po handlu kryptowalutamiKryptowaluta to cyfrowe aktywa zaprojektowane do pracy jako środek wymiany. Jest to wirtualna waluta, która może być używana do płacenia za towary i usługi lub odwrotnie, sprzedawać je za inną kryptowalutę, taką jak bitcoin lub ethereum. Kryptowaluty nie są emitowane przez banki lub rządy, ale raczej są tworzone i dystrybuowane elektronicznie. Wykorzystują one zdecentralizowaną technologię ledger (DLT) do rejestrowania transakcji w blockchainie - zdecentralizowanej bazie danych, która rejestruje informacje o transakcjach bez potrzeby korzystania z pośredników zewnętrznych, takich jak banki lub brokerzy. Wraz z rosnącym szumem wokół kryptowalut, wiele osób chce wiedzieć, czy inwestowanie w cyfrowe tokeny jest dla nich odpowiednie. Ten przewodnik dla początkujących pomoże Ci zrozumieć, najważniejsze informacje kryptowaluty, dlaczego powinieneś się nią zainteresować i co musisz wiedzieć, zanim zaczniesz.

Dlaczego warto inwestować w kryptowaluty?

Kryptowaluty są interesującym dodatkiem do każdego portfela inwestycyjnego, ponieważ tak naprawdę nie mieszczą się w jednej kategorii. Tradycyjny inwestor, który chce zbudować portfel akcji, może próbować wybrać wybrane spółki z różnych branż, od których oczekuje się wzrostu, aby skorzystać z długoterminowego wzrostu kapitału. Z drugiej strony inwestor kryptowalutowy nie musi wybierać między różnymi rodzajami firm i branż, ponieważ cały rynek kryptowalut jest jednym dużym, zintegrowanym systemem. Aby zrozumieć, dlaczego inwestor może zdecydować się na włączenie kryptowalut do swojego portfela, należy najpierw zrozumieć, czym jest kryptowaluta i dlaczego istnieje. Celem kryptowaluty jest zastąpienie tradycyjnych form płatności, takich jak papierowe pieniądze lub karty kredytowe. Podczas gdy dolar amerykański jest kontrolowany przez rząd i może być drukowany za każdym razem, gdy potrzeba więcej papierowych pieniędzy, kryptowaluty działają autonomicznie. Są to zdecentralizowane systemy, które nie polegają na żadnym rządzie ani centralnym organie, aby działać.

Jak inwestować w kryptowaluty?

Jak wspomniano powyżej, inwestowanie w pojedynczą kryptowalutę jest niezwykle ryzykowne, ponieważ nie wiesz, co stanie się z rynkiem jako całością. Inwestor może zmniejszyć ryzyko inwestowania w kryptowaluty poprzez dywersyfikację swojego portfela za pomocą różnych monet. Najłatwiejszym sposobem inwestowania w szeroką gamę kryptowalut jest wymiana kryptowalut. Giełda kryptowalut pozwala każdemu handlować ponad 700 różnymi rodzajami kryptowalut. Aby zacząć, będziesz musiał otworzyć konto w internetowej giełdzie kryptowalut. Upewnij się, że przeczytasz warunki wymiany i wybierzesz taką, która spełnia Twoje potrzeby. Przelej swoje środki z konta bankowego lub karty kredytowej na konto giełdy. Następnie będziesz mógł zakupić kryptowaluty za swoje fundusze. Możesz kupić pojedynczą kryptowalutę lub szeroką gamę monet. Jeśli zdecydujesz się na dywersyfikację swojego portfela, upewnij się, że rozumiesz ryzyko związane z każdą kryptowalutą przed zakupem.