Terapeutyczne korzyści płynące z wykorzystania źródeł termalnychLudzie od tysięcy lat wykorzystują źródła termalne jako źródło uzdrowienia. Wody termalne z tych źródeł są bogate w minerały, które mają naturalne właściwości lecznicze i uważa się, że mają one zdolność do poprawy zdrowia i samopoczucia, jeśli ludzie piją je lub moczą się w nich regularnie. Uważa się, że korzyści te wynikają z obecności poszczególnych minerałów w wodzie źródlanej. Należą do nich siarczany, sód, magnez, wapń i żelazo. Każdy z nich ma swoje szczególne właściwości i to właśnie ich obecność w tak dużej ilości sprawia, że terapeutyczne wykorzystanie źródeł termalnych jest tak skuteczne.

Korzyści ze źródeł termalnych

Źródła termalne są wykorzystywane terapeutycznie od tysięcy lat. Przynosiły korzyści wielu ludziom na różne sposoby, a ta długa historia użytkowania bardzo dobrze świadczy o ich korzyściach terapeutycznych.

Korzyści terapeutyczne obejmują ulgę w bólach, promocję relaksu i dobrego samopoczucia psychicznego oraz pomoc w problemach z oddychaniem. Niektóre z najczęstszych problemów zdrowotnych, na które pomaga terapeutyczne wykorzystanie wód termalnych to: - Stres, astma i inne problemy z oddychaniem - reumatyzm i artretyzm - bóle stawów - bóle stawów i mięśni - gojenie pooperacyjne - zespół przewlekłego zmęczenia i fibromialgia - zaburzenia układu odpornościowego - problemy ginekologiczne - zaburzenia układu moczowego, takie jak zapalenie pęcherza moczowego - depresja i bezsenność - problemy skórne, takie jak łuszczyca - zaburzenia układu trawiennego, takie jak kamienie żółciowe i zapalenie jelita grubego - problemy sercowo-naczyniowe i krążeniowe, takie jak wysokie ciśnienie krwi - zaburzenia dziecięce, takie jak moczenie nocne i nadpobudliwość

Ulga w bólach

Bóle pojawiają się, gdy coś w naszym ciele jest zbyt napięte lub zbyt rozciągnięte. Źródła termalne pomagają rozluźnić mięśnie, zwiększają przepływ krwi do dotkniętego obszaru i koją nerwy, które przenoszą ból. Może to pomóc w złagodzeniu wielu różnych rodzajów bólów, w tym reumatyzmu i zapalenia stawów, bólów głowy, bólów stawów i wszelkich innych bólów spowodowanych napięciem mięśni lub nadmiernym rozciągnięciem.

Promowanie relaksu i dobrego samopoczucia psychicznego

Źródła termalne mogą promować relaks, pomagając zmniejszyć napięcie i stres, a więc poprawić zarówno psychiczne, jak i fizyczne samopoczucie. Badania wykazały, że osoby, które regularnie zanurzają się w wodach termalnych, odnotowują ogólną poprawę poziomu odprężenia, niepokoju, drażliwości i zmęczenia, a także poprawę snu i obniżenie ciśnienia krwi.

Pomoc w problemach z oddychaniem

Źródła termalne mają długą historię pomagania ludziom z problemami oddechowymi. Przykłady takich problemów to astma, zapalenie oskrzeli, rozedma, przewlekły kaszel i infekcje płuc. Istnieje kilka powodów, dla których źródła termalne mogą pomóc w problemach z oddychaniem: zwiększony przepływ krwi do układu oddechowego, zmniejszenie stresu i zwiększony poziom tlenu we krwi.